>> YAZARLARIMIZ

YASEMİN KÜÇÜKÖZKAN .

14.04.2015
 

1979 yılında Kadirli’de (Osmaniye) doğdu. Akdeniz Üniversitesi Ebelik Bölümünü okudu. Zirve Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Uz.’da Yüksek Lisans yaptı. Mexica Azteca Üniversitesinde Sağlık Yönetimi Doktora son sınıf öğrencisidir. Şanlıurfa Harran Devlet Hastanesin de Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Halk Sağlığı Müdürlüğünde iş hayatına devam etmektedir. Yasemin Küçüközkan, ‘Aşka Yolculuk’ isimli Deneme kitabı 2012 yılında yayınlanmıştır. Şuan yazarın ‘Düğümlenen Sevdalar’ isimli ikinci kitabı 2015 yılında İkinci Adam Yayınlarından çıkmıştır. Ayrıca, üyesi olduğu sosyal destek kuruluşları şöyle; Sevgiye Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Yönetimi, Sağlık-Sen Kadın Kolları Yönetimi, Ebeler Derneği İl Temsilcisi, Fikir ve Edebiyat Grubu üyesi, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği üyesidir. Ayrıca, yazar okumanın insanda bitmek tükenmek bilmez bir zindelik kazandırdığını, çünkü hayatın bir ilim okyanusu olduğunu ve bizlerinde bu okyanusta kaybolmamak için her zaman okumaya, öğrenmeye ihtiyacımız olduğunu vurgulamaktadır.

SELMA KAHRAMAN .

14.04.2015

Ben Selma Kahraman. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi işletme bölümü öğrencisiyim. Niğdeliyim. İlimde yazar yetişmesi zordur biraz. Çıkmaz zannederler. Bilmezler ki okumanın yazmanın nasıl güzel bir şey olduğunu… Yazarak öğrendim ben. Okuyarak anladım… Kendi hayallerimi başkasının düşünde canlandırmayı sevdim. Fantastik türünde yazdım hep… İlk kitabımı da çıkarmak üzereyim.

BEDRİ DİNÇER KIRBIZ .

14.04.2015

Adım Bedri Dinçer KIRBIZ. 1987 Ankara Keçiören Doğumluyum. Lise mezunuyum, Özel bir hastane de garson olarak çalışmaktayım. Kitap okumayı severim özellikle son 2 yılım neredeyse kitap okuyarak geçiyor.

NALAN KATI .

14.04.2015

09.06.1972 Erzurum doğumluyum. 1973 yılında ailemin İzmir’e yerleşmesiyle gözümü İzmir’de açtım sayılır. Mithat Paşa Teknik Lisesi-Makine bölümü mezunuyum. Matematikle kötü olan aramı bahane ederek eğitimime devam etmedim. 1992 yılında evlenerek, 22 yaşında ki kızıma ve 18 yaşında ki oğluma sahip oldum. 2012 yılında “Aklın mı karıştı?” isimli deneme-anı kitabım İkinci Adam Yayınlarından yayınlandı. Halen yazmaktayım…

HAVVANUR İNCEKARA .

14.04.2015

02/02/1983 Rize/Merkez doğumlu. İlkokulun bir kısmını İskenderun’da okumakla birlikte Rize Reşadiye İlköğretim Okulu’ndan mezun oldu. Orta Öğrenimini İstanbul’da Orbay Orta Okulu’nda Lise’yi ise Taksim Ticaret Meslek Lise’sinde okudu. Anadolu Üniversitesi’nde halen öğrenimine devam etmektedir. Emlak Bankası Beyoğlu Şube’sinde staj gördü. Bir dönem İstanbul Kütüphane ve Kitapçılık’ta ve daha sonrasında ise TEMA Vakfı’nda çalıştı. İSMEK Kurs’larında Arapça ve Takı Tasarımı kurslarına katılarak başarı ile tamamladı. Yağlı boya resim, Tezhib, Hüsn-ü Hat, Ebru sanatı kurslarından belgeleri bulunmaktadır. 2001 tarihinde Murat İncekara ile evlendi; bu evlilikten 2003 yılında doğan bir oğlu ve 2009 yılı doğumlu bir kız çocukları bulunmakta.
 
 Taşlara olan aşinalığı çocukluğunda başlayarak bu konuda uzun soluklu çalışmalar ve araştırmalar yaptı. Bu çalışmaların sadece bir kısımını “Resulullah (S.A.A.) ve Ehl-i Beyt’inin Hayatlarında İnsanlar ve Taşlar” kitabında giriş mahiyetinde yayınladı. Hayatında İslam’ın Yüce Nuru Resulullah (s.a.a.) ve Ehl-i Beyt’inin tutmuş olduğu sevgi ve yer dolayısı ile çalışmalarını bu yönde devam ettirdi. İlmi icazetide bu yönde vuku buldu. İkinci  kitabı “Yerde ve Havadaki Taşlar” taşların mahiyeti hakkında geniş bilgi içermekle beraber ayrıca taşların bilinen tarihine de ışık tutmaktadır.

"Taşlar çok önemli bir enerjiye sahiptir. Bu enerjiyi doğru bir şekilde kullanabilmek insanın hayatını etkiler. Fakat bu ancak bilinçli ve icazetli bir kullanımla mümkündür” diyor.
 
Kişiye özel takı tasarımı, Sembolizm üzerine tasarımlar ve şifalı taşlar danışmanlığı ile kişisel analiz yapmaktadır. Bunun yanı sıra hatrı sayılır Tv programlarına katılımı, gazete, dergilerde röportajlarının yanı sıra yazıları, yurtiçinde ve dışında seminer programları bulunmaktadır.
5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 · »