>> YAZARLARIMIZ

YÜKSEL ERYILMAZ .

14.04.2015

1960 Gaziantep doğumluyum. İlk, orta ve lise yıllarını içine alan çocuklukla birlikte gençlik dönemlerim, güneydoğunun Paris’i diye anılan Gaziantep’te geçti. Üniversite hayatıyla birlikte başladı kendi kabuğumdan çıkıp yabancı ufuklarda, uçmayı yeni öğrenen kuşlar misali özgürce ve ürkek kanat çırpışlarım.

Liseden üç yıl sonra Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanmakla zorlu bir savaştan galip çıkmış muzaffer gibi güçlü ve mutlu hissediyordum kendimi. Okula başlamamın daha ilk günlerinde önemli olanın kazanmak değil, orayı bitirmek olduğunu bununda göründüğü kadar kolay olmadığını anlamıştım. Moralimdeki bu ani değişikliklerin motivasyonuma olumsuz etkisi olmuştu. Nihayetinde ikinci yılın sonunda gerek ailemin içine düştüğü maddi çöküntü gerekse, kişisel sorunlarım nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldım.

Ne var ki, yaşam devam ediyordu kısa süreli bir çöküş döneminden sonra 1986 yılının sonbaharında ailece memleketten, taşı toprağı altın dedikleri o güne kadar rüyalarımın şehri İstanbul’a taşındık.

O güne kadar edebiyata olan ilgim okumak ve günlük tutmaktan ibaretti. Öğrenmenin, eğitimin yeri ve zamanı olmadığına olan inancımla yaşantımın her anında kendime bir şeyler katmak için uğraştım hep. Kuvvetli öğrenme arzum kısacası bilgiye olan açlığım nedeniyle sürekli eğitimler, seminerler arasında mekik dokumuşumdur.

Kişisel gelişime olan merakım bu alandaki kitaplara olan ilgim sayesinde önce kendimi tanıdım. Kendi gücümün ve gizli potansiyelimin farkında oldum. Bu konuda kendi iç dünyamda meydana gelen değişiklikler ve artık kabına sığamama sürecinde “ GÜNEŞ HER GÜN YENİDEN DOĞAR”  isimli kitabım kitapçılardaki raflarda kendine bir yer buldu.

Bitmedi..  Bu süreç bir başlayınca hiçbir şey eskisi gibi olmuyor artık ve sürekli bir şeyler üretmek, bunlarla insanların yaşamlarında fark yaratmak isteği hep devam ediyor. İşte bu amaçla yaşamın zincirleri arasında sıkışıp kalmış, mutsuz ne yapacağını bilemeyen insanlara yardımcı olmak amacıyla, ECS COACHING’ den aldığım sertifika ile yaşam koçluğu yapmaktayım. 

Şimdiye kadar birçok firmada sekreterlik yaptım ve halen gıda üzerine hizmet veren bir şirkette yönetici asistanlığı yapmaktayım. İşim gereği gün içinde birçok yönetici ve misafirlerle iletişim halinde oluyorum. İşimi ve insanları çok seviyor, özellikle zor insanları daha çok seviyorum. Çünkü onlar kendi kişiliğimdeki eksikleri doldurmama neden oluyorlar.
Kısacası bir insanın gelişmesinde ya da geliştirilmesinde yaşın ve zamanın önemi olmaması nedeniyle bu yolculuk bu dünyada yaşamak adına aldığım son nefesime kadar sürecektir. Bu amaçla sizin başlatmış olduğunuz projenize seve seve katılacağım.
 
Saygılarımla.

Yüksel ERYILMAZ

SIDIKA YAKŞİ .

01.11.2015

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesi mezunuyum 1967 Elazığ doğumluyum. Evliyim ve 2 oğlum var. Yıllardır kendi kendime okuduğum için bir kitap da ben yazayım dedim. Bir kitap yazdım ismi; "Tavsiye Ediyorum".

TÜRKAN KEBECİ .

14.08.2014

1970 Kastamonu doğumluyum. Babamın memuriyetinden dolayı çocukluğum İstanbul da geçti. Hayatımda önemli yeri olan lise yıllarımı Diyarbakır da geçirdim ve Diyarbakır Lisesin den mezun oldum.

Anne ve Babaları memur olan çocuklar farklı yerlere gitmek, farklı kültürlere alışmakta zorlanmazlar.  Böylece bende her gittiğimiz yerlerin kültürünü tanıma fırsatı buldum.

1988- 1992 Edirne Trakya üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü bitirdim.
1995 Aynı fakülte de yüksek lisansımı tamamladım.
2008 Bilgi Üniversitesinde İşletme üzerine MBA yaptım.

Mesleğim gereği, yirmi bir yılın birikimlerini sektöre yeni girenlere ışık tutması için kitaplarda toplamaya karar verdim ve Çikolata Teknolojisi, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Mikrobiyoloji uygulamaları adlı kitaplarımı hazırlayıp yayınladım.

Siyaset ve politika hayatımda her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Yapılan görüşlere farklı noktadan bakmak veya farklı bir soru ile insanlara acaba mı sorusunu sorarak düşündürebilmek büyük mutluluk verir.

Bundan sonraki hayatımda;  ‘Ömürden Bir Kesit’ hikaye sine konu olan küçük kızın hayatını romana alabilmek. Tabi bu konuda yeterli birikime sahip olmak çok önemli ama ne olursa olsun içten gelerek yazılan her hayat hikayesinin gerekli değeri bulacağına inanıyorum. 

CAN AKBULUT .

14.03.2015

Yazar&Editör

www.1okur1yazar.com Kurucusu

EĞİTİM

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Master Programı

ESERLERİ

Aşkın İntikamı (Benim İntikamım)
Hayatımın Kadını

PROJELER

www.1okur1yazar.com (Kurucu)

Öğretmenlerin Kitap Okuma Alışkanlıkları

İLETİŞİM

can@1okur1yazar.com

www.canakbulut.com.tr

twitter.com/canakbulut

facebook.com/yazarcanakbulut

EDA AYDOĞAN .

08.09.2014

1987 doğumluyum, psikoloji ilgi alanım olmakla birlikte sosyolog olma yolunda ilerliyorum. Küçüklüğümden beri sosyal ve içine kapanık iki zıt karakterimle yaşamaktayım. İçime kapanık kısmımla kitaplar çok iyi anlaşır. Herkes biraz kitap okusa, dans etse, müzik dinlese, binalara değil denizlere, gökyüzünün sonsuzluğuna bakıp hayal kursa, birazcıkta empati ile güzel insanlar oluruz kafasındayım. 
2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 · »