>> YAZARLARIMIZ

BÜŞRA SABURLU .

03.10.2014

" Ben 5 Ekim 1994 doğumlu Büşra SABURLU. Annesi Sivas'lı babası Şanlıurfa'lı 3 kardeşten ortancası. İlkokul ve lisemi Şanlıurfa'da okuduktan sonra İstanbul'da okuyup, 'Bu şehir mutluluk kaynağım.' deyipte ayrılamayıp orada mimar olarak çalışmaya devam eden ablamın yanına, anne hasretine dayanamam deyipte gitmeyip; Gaziantep'te Endüstri Mühendisliği okumaya karar kıldım. Liseden bu yana sessiz köşeme çekilip, içimden geçenleri mürekkebimle kağıda dökmenin beni mutlu ettiğine inanarak yazılar yazıyorum. busraasaburlu.blogspot.com 'da toparlayabildiklerimi yayımlayarak geçerken vaktim, bir yandan da bol bol kitap okuyup kendimi ve yazılarımı güzelleştirmekle uğraşıyorum. Blogda yayımladıklarımı bir sitenin edebiyat bölümünde de daha çok insanla yürekten bağ kurmak amacıyla paylaşmaktayım. Beni daha fazla tanımak için sadece yüreğinizi kelimelerime vermeniz yeterli olacaktır. "

ÇAĞRI CAN .

21.05.2014

27.08.1990 şişli istanbul doğumluyum. İlkokulöğretimim Floryada bulunan Hamdullahsuphi tanrı över ilköğretim okulunda tamamladım. ortaöğretim İstanbul / Avcılar da bulunan Haydar akın Anadolu Meslek Lisesinde Bilgisayar Tek. ve Prog üzerine tamamladım ardından Tekirdağ Namık Kemal Üni. 2 yıllık ön lisans programını bitirdim şuanda psikoloji bölümü lisans programı için hazırlanmaktayım. Hobilerim skydiving , bisiklet sürmek , basketbol oynamak ve benliğim olarak saydıgım kitaplarımdır. Fobi olarak ise tek korkum denizdir skydiving e meraklı olan bir insanın denizden korkusu ne olabilir dye düşünebilirsiniz tamamen ruhsal bir konu sanırım. Tuttugum takım Galatasaray üyesi oldugum dernekler ise tegv , greenpeace. Peki bu hayatta emelin gayen nedir dye sorucak olursanız onurlu bir yaşam ve gülüşünü kaybeden her çocuğun sonsuza dek gülüşünü bu yaşamdan esirgememesi derim.

ESRA BENLİ .

21.05.2014

"Bundan yirmi üç yıl önce güzel Ege'min Aydın ilinde doğmuşum. Kalabalığın içine girince annesinin dizinin dibinden ayrılmayan bir çocukluk, eve misafir gelince odasına kapanan bir gençlik geçirdim. Her daim içine kapanık, çekingen birisi olmam beni yazmaya itti. Yazmak, bütün sıkıntılarımı alıp götüren sihirli bir değnek gibi… Şu anda, üniversitenin kimya mühendisliği bölümünde okuyorum. Gençlik yıllarım da, arkadaşlarımla birlikte kaldığımız evimizdeki kendime ait odamda geçiyor. Artık misafir gelince odama kapanmıyorum ve annemden kilometrelerce uzaktayım ama hâlâ yazı ile can buluyorum..."

SUAT ŞİMŞEK .

14.04.2015
   
Avukat, eğitmen, yazar, gurme, rehber ve gezgin. 19 Ocak 1973 tarihinde Berlin’de doğdu.1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında, İstanbul Defterdarlığında ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak İstanbul Muhakemat Müdürlüğünde görev yaptı. 1997 yılında aynı üniversitede Mali Hukuk alanında Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı.

1995 yılında Eke&Şimşek International Law&Consultancy firmasının yönetici ortağı olan Şimşek, yerli ve yabancı birçok şirketin, dünyanın birçok metropolünde, Uluslararası Tahkim Mahkemelerindeki uyuşmazlıklarının hallinde avukat ve danışman olarak görev aldı. Özellikle Vergi ve İdare Hukuku alanında birçok ödülün sahibidir.

Halen İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapan Şimşek, çeşitli gazete ve dergilerdeki hukuk makalelerinin yanı sıra, gezi kültürüne yardımcı olmak amacıyla gezi yazıları da yazmaktadır. Yüz elliye yakın ülkede gerek iş gerekse gezi amaçlı bulunan Şimşek, Türkiye Gezginler Kulübünde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
       
Büyük Kulüp, TÜBIYAD, Türkiye Bilişim Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü Birleşik Vakfı, Ankara Maliye Okulu Derneği ve birçok sosyal amaçlı dernekte aktif olarak görev almakta olan Şimşek, Eke&Şimşek Hukuk Bürosu yönetici ortağı olarak,  Türkiye’nin seçkin firmalarına, yeni kanunlar bakımından eğitimlerine devam etmektedir. Mart 2014’ten itibaren ise özel bir üniversitede, sağlık, spor, bilişim, uygulamalı vergi ve ceza hukuku alanlarında MBA eğitimleri vermeye başlayacaktır.             
        
Profesyonel Eğitim Çalışmalarını aynı anda Kurum İçi Motivasyon Eğitimleri ile de devam ettiren ŞİMŞEK, Bir Gezginin Sırt Çantası, Seyir Defterimden Başlıklar,7 Kıta'da Dünya Tatlarına Yolculuk,81 İlde Lezzetto, Harikalar Diyarı ve UNESCO Dünya Miras Listesi, Antik Yerleşimler ve Tarihi, Mitologya, Antik Yunan ve Roma Mitolojisi, Bir Tur Rehberinin Kaleminden Köşe Bucak Dünya, Konuşan Masa, Trekking ve Ekip Ruhu başlıklı eğitimleri de vermektedir.

İki çocuk sahibi olan Şimşek, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İBRAHİM DEMİRCİ .

14.04.2015
 
1973 yılında İstanbul'da doğdum. İstanbul üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni bitirdim. Bir süre Fransa Orleans Üniversitesi Edebiyat Fakültesi master programına devam ettim. Halen Yeditepe Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisiyim.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 · »