>> YAZARLARIMIZ

ESRA BENLİ .

28.12.2014
 
"Bundan yirmi üç yıl önce güzel Ege'min Aydın ilinde doğmuşum. Kalabalığın içine girince annesinin dizinin dibinden ayrılmayan bir çocukluk, eve misafir gelince odasına kapanan bir gençlik geçirdim. Her daim içine kapanık, çekingen birisi olmam beni yazmaya itti. Yazmak, bütün sıkıntılarımı alıp götüren sihirli bir değnek gibi… Şu anda, üniversitenin kimya mühendisliği bölümünde okuyorum. Gençlik yıllarım da, arkadaşlarımla birlikte kaldığımız evimizdeki kendime ait odamda geçiyor. Artık misafir gelince odama kapanmıyorum ve annemden kilometrelerce uzaktayım ama hâlâ yazı ile can buluyorum..."

GAMZE KARABAĞ .

21.05.2014
   
1986 İstanbul doğumlu olan Gamze KARABAĞ,  2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Okul yıllarında karma ve kişisel resim sergileri de açan Gamze, İstanbul'daki atölyesinde resim çalışmalarına devam ediyor. Resmin yanında diğer sanat dallarıyla da ilgilenen sanatçı aynı zamanda eğitim alanında da çalışıyor. Geleceğin ressamlarını keşfetmek onları sanatla tanıştırmak için devlet okulunda da eğitmenlik yapıyor.

GÜLDEN ATAMAN .

21.05.2014

*1990 yılında İzmir'de doğdu,

*2008 yılında İzmir Göztepe Anadolu Meslek Lisesi "Tekstil ve Konfeksiyon" bölümü "Kadın Giysi Tasarımı" branşından mezun oldu.

*2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Serik M.Y.O "Kostüm Tasarımı" bölümünden mezun oldu.

*2010-     Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi "Seramik ve Cam Tasarımı" bölümünde halen öğrenci olarak devam ediyor.
 

MURAT ARISOY .

21.05.2014
 
2 Ekim 1984’te doğan Murat Arısoy, ilkokul dördüncü sınıfa kadar Adana’nın Kozan ilçesindeki Şabanata İlkokulu’nda okudu. İlkokul beşinci sınıfı ise Kırklareli’nde, Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu’nda bitirdi. Kırklareli Anadolu Lisesi’ndeki 7 yıllık eğitim ve öğretimin ardından, 2002’de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı, 2006’da okulndan mezun oldu. 2005-2009 yılları arasında Ulusal Kanal Ankara Temsilciliği’nde muhabirlik yaptı. 2009’da memleketi Afyonkarahisar’da gazetecilik  yapan Arısoy, Gazete 3 ve Kocatepe Gazetesi’nde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı. Kocatepe Gazetesi’nde muhabirlik ve köşe yazarlığı görevini sürdüren Arısoy’un Cinius Yayınları’ndan çıkan Tebessüm Öğretmeni ve Mavi Nefte isimli iki şiir kitabı ile Büyüyünce Milletvekili Olacağım isimli bir deneme kitabı bulunuyor. 

RESUL GÜNEY .

14.04.2015
     
1988 yılı Antalya doğumlu olup, baba mesleği dolayısı ile 91 yılında Eskişehire yerleştikten sonrailk, orta ve lise öğrenimimi tamamlamış bulunmaktayım. 2005 yılında Eskişehir Ahmet Kanatlı lisesinden mezun olduktan sonra 2009 yılında sakarya üniversitesi güzel sanatlar fakültesi seramik ve cam bölümünü kazanmam ile sanat hayatına profesyonellik adına ilk adımımı atmış bulunmaktayım. Öğrenim sürecimde bir çok başarılara imza atmış bulunmaktayım. Bunlardan bir kaçı:
 
2011- Eskişehir-uluslararası 6. Pişmiş Toprak Sempozyumu sanatçı asistanlığı,
2012-pera müzesi-Connecting the Dots fotğraf sergisi
2011-Sakarya Üniversitesi Gizem Firit seramik yarışması sergileme,
2012-Gizem Firit fabrika girişine cam füzyon pano uygulaması,
2012 Tiffany vitray uygulamaları.

Bu başarılarımda büyük katkısı bulunan öncelikle Fakülte dekanımız Nilgün BİLGE ye, Bölüm başkanımız; Buket ACARTÜRK e, Bölüm hocalarımızda; N.Gülgün ELİTEZ'e, ve son olarakta Görsel iletişim bölümü hocalarımızdan Suzan ORHAN'a minnetimi bir borç bilirim
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 · »