>> Sanat Haberleri (Tiyatro)

Yatak Odası Diyalogları

Editör . - 07.01.2015 00:17:58

Bilgi: Toplam 848 Okuma        -        Toplam Kullanılan 1 Oy 
''Yatak Odası Diyalogları'' ünlü Türk senaryo yazarlarından Birol Güven' in eserlerinden biri olup, çok güzel bir tiyatro oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyun, evli bir çift arasında geçen diyaloglar üzerine kurulmuş bir kurgu… Oyun da, kadın- erkek ilişikilerinde  kurulan diyalogların; kadın ve erkek tarafından nasıl farklı algılandığını eğlenceli bir şekilde anlatmaktadır.
Başrolleri paylaşan Levent Ülgen ve Goncagül Sunar televizyonda da bir çok dizi de oyuncu olarak rol almış ünlü, tanıdık simalar… Ayrıca oyunun bazı bölümlerinde evli çiftin sorunlarını paylaştığı yakın arkadaşları olarak Eylem Öden ve Hasan Erdem rol almaktadır. Hepsi oyunculukları konusunda fazlasıyla usta isimler…

Oyun da, gerçek hayatta yaşadığımız ilişkilere dair çok fazla tanıdık konuşmalar, tanıdık olaylara rastlayacaksınız.  Çiftlerin düşüncelerini iç kafa sesi olarak seslendirerek, herhangi bir durumu nasıl yorumladıklarına dair bilgiler edinebileceğiniz 2 saatlik bir oyun... Erkeklerin çok basit olarak gördüğü bir durumu kadınların kafalarında kurup ne derece büyütebildiklerine dair yol gösterici bir çok diyalogla karşılaşıp hem gülecek hem de ilişkinizi gözden geçirebileceğiniz güzel detaylara rastlayacaksınız. Ayrıca oyun aralarında slayt şeklinde ünlü söz yazarlarının evlilik ile ilglili cümleleri molalara ayrı bir hava katıyor ve sahneden hiçbir şekilde kopmamanızı sağlıyor.

Biz kadınların ilişkimizi ve hayatımızı ne denli zorlaştırdığımızı bu oyunla birlikte çok net görebilirsiniz. smiley

Bence sevgilinizi ya da eşinizi alarak gitmeniz gereken oyunlardan bir tanesi… Hem hayatınıza renk katmış olur, hem de diyaloglarınızdaki çıkmaz yollara çözüm bulmanıza fayda sağlayacaktır.


Şimdiden iyi seyirler...

"Bu çalışma editörümüz Eda AYDOĞAN tarafından yapılmıştır." 


Okuyucu Yorumları İçin Tıklayın
İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz