>> Köşe Yazıları

SEVGİSEL

AYTEKİN MEHMET ARSLAN . - 19.11.2017 21:08:17

Bilgi: Toplam 57 Okuma        -        Toplam Kullanılan 1 Oy

SEVGİSEL
 
Her şeyden korkan bir insan, hiçbir şeyden korkmayan bir insana kıyasla korkuyu daha fazla tanıyor sayılamaz.
*
Adaletsiz insanlar kendilerine karşı da adaletsiz değildirler. Onlar aslında kendilerine karşı olması gerekenden çok daha fazla adaletli olanlardır.
*
Kötülüğün içerisinde yaşayanın onunla hiçbir bağ kurmaması gerekir. Yoksa zaman içerisinde onun da kötülükle benzeşmesi kaçınılmazdır.
*
Hayatın yorumlara bağlı olarak değiştiği ya da geliştiği durumlarda, akıllı bir insan olmak kaçınılmaz bir zorunluluktur.
*
Birisini sevmeyi düşündüğünüzde, ne olursa olsun hiç kimseyi sevmemiş olmayı düşünün. Hiç kimseyi sevmemiş olmaya kıyasla birisini sevmek, her zaman için daha mantıklı gelecektir.
*
Kitap okumak, kitap yazmaktan çok daha kolaydır. Ama yazabilen için kitap yazmak, okumaktan çok daha fazla haz veren bir şeydir.
*
Kendini ispatlama telaşında olan bir insan, bunu başardıktan sonra mutluluğunu devam ettirmek istiyorsa, bu anlamda ortaya çıkan varlığını da devam ettirmelidir.
*
Bilgiye erişebilecek kadar güçlü olan, o bilgi sayesinde kendi gücünü artırmayı da bilmelidir.
*
Küskünlükleriniz kızgınlıklarınızdan kaynaklanır. Öfkenizde haklı iseniz, küskünlüklerinizde de doğrusunuzdur.
*
Yeterince sabırlı olabilen herkes, bir gün harcadığı emeğin karşılığını mutlaka görür. Bu kaçınılmazdır.
*
Bir bilinmezliğe bakıyor sanki gözlerin. Görmüyor sanki hiçbir şeyi. Karanlığa bakmakla körlüğü birbirine eşitlersin. Âşık değilsen, sevgiyi inkâr edersin.
*
İyilik etmek için harcadığın zaman, ömrü tüketmek değildir. Çünkü bunun için zamanını sürekli harcayıp tükettiğin kendini, zamanın tükettiğinden çok daha fazlaca çoğaltırsın.
*
Bir işin sizin için tanımı, onun içerisinde kolaylıkla yapabildiğiniz hallerden daha çok, zorlandığınız durumlarla bağlantılı olarak gelişir.
*
Şimdiki aklım olsaydı kesinlikle yapmazdım dediğiniz şeyler, aslında sizin en büyük eleştirmenlerinizdirler. Geçmişten bu güne bu tarz pişmanlıklarınız ne kadar çok ise, kendinizi o ölçüde sürekli azarlanıyormuş gibi hissedersiniz.
*
Kötülükler mücadele etmek bir insanın iyiden daha çok kötü olmasını gerektirebilir. Ama bu durum o insanın gerçekten kötü olduğu anlamına da gelmez.
*
Haksızlıkların çok fazla olduğu bir ortamda ayakta kalabilmek için, normalden çok daha fazla güçlü olmak gerekir.
*
Aşk yalandan kaçar. Ama yalan aşktan kaçma gereği duymaz.
*
Kişiliğinin büyük bir kısmını parası ile tamamlamak zorunda olan bir insanın, yaşantısının içerisinde zalimliğin de olması kaçınılmazdır.
*
Ben senden daha fazla acı çektim. Öyleyse sen hayatı asla benim kadar sevemezsin. Çünkü ben hayatı senden çok daha fazla anladım.


Özgeçmişi


Yazar 08.08.1979 tarihinde Kırşehir’de doğdu. Yazar öğrenim hayatını anadolunun pek çok şehrinde tamamladı. Son olarak Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünü dördüncü sınıftan terk etmiştir. Bir süre müzisyenlik ve dövüş sanatları eğitmenliği yapmıştır. Yazar iyi derecede bağlama çalmakta ve pek çok farklı dövüş sanatında ustalık seviyesinde yeterliliğe sahiptir. Şu anda özel bir bankada memur olarak da çalışmakta olan yazarın ilk kitabı olan AŞK TANIMLARI (deneme) 2007 yılında, ikinci kitabı KELEBEKLERİN ÖLÜMLÜLÜĞÜ (hikâye) 2009 yılında, üçüncü kitabı ÜNLEMLER (makale) 2011 yılında ve son kitabı olan HER MASAL GEÇMİŞTE YAŞANMIŞTIR (roman) kitabı 2013 yılında yayımlanmıştır. 


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz