>> Köşe Yazıları

KUYTULUĞUNDA BİR ÇOCUK

AYTEKİN MEHMET ARSLAN . - 03.11.2017 20:53:55

Bilgi: Toplam 82 Okuma        -        Toplam Kullanılan 3 Oy

 
KUYTULUĞUNDA BİR ÇOCUK
 
Merdiven altında bir kuytuluk. Bir ömür boyunca devam edecek olan bir gölge. Merdivenin altına güneş değmiyor. Orada saklanan bir çocuk. Bilmem niye. Belki annesinden korkuyor. Onu sevmesi gerektiği halde. Salonun ortasında duran sehpanın tam ortasındaki vazoyu devirip de, sonrasında onu tekrar bir araya getiremeyeceğini anladığından… Belki de daha dün tanışmış olmasına rağmen sanki yıllardır âşıkmış gibi sevdiği kızla saklambaç oynamanın en esrarengiz ayrıntısını keşfettiğinden… –burada o kızın sahip olduğu güzelliği hayal etmek daha az utandırıyor- diye.
*
 Çocuk kuytuluktan bir zaman gelecek mutlaka çıkacak. Ve aslında nerden gelip nereye gitmekte olduğunu hiç fark etmeden hayatını yaşamaya devam edecek. Ve büyüyüp başladığı yere geri dönebilmek için neredeyse hayatını dahi verebilecek kadar çokça geçmişi özleyecek. Sonra kuytuluğunda saklanılabilen ne varsa, kendisine dâhil etmeye çabalayacak. 


Özgeçmişi


Yazar 08.08.1979 tarihinde Kırşehir’de doğdu. Yazar öğrenim hayatını anadolunun pek çok şehrinde tamamladı. Son olarak Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünü dördüncü sınıftan terk etmiştir. Bir süre müzisyenlik ve dövüş sanatları eğitmenliği yapmıştır. Yazar iyi derecede bağlama çalmakta ve pek çok farklı dövüş sanatında ustalık seviyesinde yeterliliğe sahiptir. Şu anda özel bir bankada memur olarak da çalışmakta olan yazarın ilk kitabı olan AŞK TANIMLARI (deneme) 2007 yılında, ikinci kitabı KELEBEKLERİN ÖLÜMLÜLÜĞÜ (hikâye) 2009 yılında, üçüncü kitabı ÜNLEMLER (makale) 2011 yılında ve son kitabı olan HER MASAL GEÇMİŞTE YAŞANMIŞTIR (roman) kitabı 2013 yılında yayımlanmıştır. 


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz