>> Kitap İncelemeleri

İNCİR KUŞLARI-SİNAN AKYÜZ

ÜMMÜHAN AKKAYA . - 13.07.2016 00:03:03

Bilgi: Toplam 302 Okuma        -        Toplam Kullanılan 0 Oy

“Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı.”
Arkadaşımın bana Bursa’dan getirmiş olduğu bir kitap toplam bir ayı aşkın süredir okuyup bitirmek için çırpındığım beni ilk bakışta kendisine çekmeyen bir roman. Okudukça bende bir şeyler yerinden oynadı. Açıkçası roman benim tarzıma göre biraz farklı. Tadı, dili her şeyinde bir farklılık var.
Tarihin gizli kalmış sayfalarını aralayan yazar insanlığın değişimini, aşkını, yok oluşunu ele almış. Tarihten bir parçamıza dokunurken gerçekliğe sürüklüyor insanı lakin dilinde beni rahatsız eden bir şeyler vardı. Tam tat almaya başladığımda bir eksiklik vardı. Üslubuna tam hâkim olmasam da romanı bir solukta okuyup bitirdim elime aldığım günlerde tabi.
Bursa’dan gelen hediyemi Bursa’da bitirmek nasip oldu bana bir gecenin sabahında bitirirken satırlardan içime acılar düştü. Dediğim gibi eksik olsa da bir şeyler ruhumu sarmıştı roman.
Okurken her şeye hazırlık olmanızı tavsiye ederim ağlamaya, gülmeye ve daha nicesine..
Güzel bir günde okunmak için harika bir öneri sizlere benden!

 
(1okur1yazar yönetimi: Yayınlanan yazılar yazarların sorumluluğundadır.)Özgeçmişi


23 yaşında Pamukkale Üniversitesi/Tekstil mezunuyum. Atatürk Üniversitesi/Halkla İlişkiler ve Tanıtım-Anadolu Üniversitesi/Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Denizli’de yaşıyorum. LÖSEV/DİED/TEGV gönüllüsüyüm. Kitap/Filmsever biriyim. Bir köpeğim var. 


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz