>> Köşe Yazıları

BULUTUN SUSKUNLUĞU

AYTEKİN MEHMET ARSLAN . - 21.07.2017 23:11:07

Bilgi: Toplam 102 Okuma        -        Toplam Kullanılan 1 Oy

BULUTUN SUSKUNLUĞU
 
İnancınızın güçsüzlüğü, onun içerisindeki hurafeleri belirginleştirir.
*
Yanlışı seven, doğruluğu küçümsemek zorundadır. Doğruluğu küçümseyen, en çok iyi insanlara düşman olur. Ve böyle bir kişinin zaman içerisinde çaresizleşmesi kaçınılmazdır.
*
Varlık ayrıntısı fazla olan, yokluğunda da daha fazla özlenendir.
*
Aptal insanları bir şeylere ikna etmeye çalışır ve bunu başaramazsanız, zaman içerisinde kendinizi de aptal bir insan gibi hissetmeye başlarsınız.
*
Düşünmek, bu hayatın içerisinde yer alabilen her türlü insan için de bir çeşit yaşama mücadelesidir.
*
Otoritenizi samimiyetle kurmak istiyorsanız, yönettiğiniz insanların da ara sıra sizi yönetmesine müsaade etmeniz gerekir.
*
Aşk bedensel yorgunluklardan etkilenmez. Aşkın yorgunluğu ruhsaldır.
*
Sonuna kadar tüketeceksen, elindekilerden hangisini önce harcadığının bir önemi yoktur.
*
Yalnızlığın eskisi ya da yenisi olmaz. Çünkü yalnızlık dediğiniz şey, ne eskidir. Ne de yenidir. Onu bu şekilde değerlendiremezsiniz. Yalnızlığın öncesi ve de sonrası vardır.
*
Korkun senden mi yoksa sevginden mi kaynaklanır anlayamıyorsan. Aslında gerçekten âşık değilsindir.
*
Kendi kendine yalan söyleyebilen bir insan, kendini kandıramadığı kadar kandırmakta, kandıramadığı kadar da kandıramamaktadır.
*
Kimsesizlik, etrafında hiç kimsenin olmaması demek değildir.
*
Aldığınız şey sizin olabilir. Ama onu asıl size ait yapan, onu alırken ödediğiniz bedeldir.
*
İnsanlara tanımlar yükleyebilmek için, o tanımların tam manası ile farkında olabilmeniz gerekir.
*
Ben bakışlarına baktım. Gözlerine değil. senin gözlerin ise aslında benim bakışlarıma bakıyordu. Bana değil.
*
Nefret ettiklerini sevmeye çalıştığında hayatın en ince ayrıntılarına inersin. Sevdiklerinden nefret etmeye başladığındaysa, hayatın hiçbir ayrıntısını önemsememeye çabalarsın.
*
Bayağılık ile uzlaşma gösteren, zaman içerisinde faydasızlaşır.
*
Bir insan kininin ona emrettiği şeyleri gerçekleştirdikten sonra amaçsız kalır. Bir insan sevgisinin ona emrettiği şeyleri gerçekleştirdikten sonra ise, asıl amacının biraz daha farkına varır.
*
Sömürenler ile sömürülenler arasında hiçbir zaman iyilik yoktur. Sömürenler ne kadar iyi davranırlarsa davransınlar, onların yaptıkları asla iyi niyetlerinden kaynaklanmaz.


Özgeçmişi


Yazar 08.08.1979 tarihinde Kırşehir’de doğdu. Yazar öğrenim hayatını anadolunun pek çok şehrinde tamamladı. Son olarak Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünü dördüncü sınıftan terk etmiştir. Bir süre müzisyenlik ve dövüş sanatları eğitmenliği yapmıştır. Yazar iyi derecede bağlama çalmakta ve pek çok farklı dövüş sanatında ustalık seviyesinde yeterliliğe sahiptir. Şu anda özel bir bankada memur olarak da çalışmakta olan yazarın ilk kitabı olan AŞK TANIMLARI (deneme) 2007 yılında, ikinci kitabı KELEBEKLERİN ÖLÜMLÜLÜĞÜ (hikâye) 2009 yılında, üçüncü kitabı ÜNLEMLER (makale) 2011 yılında ve son kitabı olan HER MASAL GEÇMİŞTE YAŞANMIŞTIR (roman) kitabı 2013 yılında yayımlanmıştır. 


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz