>> Köşe Yazıları

ASIL OLAN

AYTEKİN MEHMET ARSLAN . - 07.07.2017 22:40:54

Bilgi: Toplam 127 Okuma        -        Toplam Kullanılan 1 Oy

ASIL OLAN
 
Bir hayatı öğrenebilmek için, en az bir hayat yaşamak gerekiyor. Yaşanmadan bilinmeyen, bilinmeden anlaşılmıyor.
*
 Gerçeklik hayatın ta kendisini oluşturmalı. Yoksa var oldukça sahip olduğu üstünlüğün dahi farkına varılmayan bir insan ürününe dönüşüyor.
*
 İnsan ancak, hakkıyla var ettiği ne varsa; onun içinde kolaylıkla yaşayabiliyor. Ve onu en az bilebildiği kadar, dolayısıyla da tıpkı kendisi gibi olağanüstü kabul edebiliyor. Ve bu varsayımın doğruluğundan en ufak bir şüphesi olmuyor.
*
 Hayat insana sunulmuş bir akıl. Aklı olan anlıyor. Olmayan kendini arıyor da bir ömür bulamıyor.
*
 Hayatta kendini bulamayanın gerçek manada bildiği tek tanımı, ölümü. Ne olduğunu bilmeyen, yok olduğu anda aslında ne olması gerektiğini anlıyor. O zamanda iş iten geçmiş oluyor.  
*
Yaşamak asıl olan. Ölmek, onun getirisi. Kimine göre kötü. Kimine göre iyi. Çünkü her ölüm aynı değil. Çünkü hiçbir yaşam birbirine benzemiyor.


Özgeçmişi


Yazar 08.08.1979 tarihinde Kırşehir’de doğdu. Yazar öğrenim hayatını anadolunun pek çok şehrinde tamamladı. Son olarak Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünü dördüncü sınıftan terk etmiştir. Bir süre müzisyenlik ve dövüş sanatları eğitmenliği yapmıştır. Yazar iyi derecede bağlama çalmakta ve pek çok farklı dövüş sanatında ustalık seviyesinde yeterliliğe sahiptir. Şu anda özel bir bankada memur olarak da çalışmakta olan yazarın ilk kitabı olan AŞK TANIMLARI (deneme) 2007 yılında, ikinci kitabı KELEBEKLERİN ÖLÜMLÜLÜĞÜ (hikâye) 2009 yılında, üçüncü kitabı ÜNLEMLER (makale) 2011 yılında ve son kitabı olan HER MASAL GEÇMİŞTE YAŞANMIŞTIR (roman) kitabı 2013 yılında yayımlanmıştır. 


İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Adınız   :
E-Posta   :
Yorumunuz