>> Köşe Yazıları

ÇARESİZLİĞİN BİLGELİĞİ

15.09.2017
Gözlerinde bir bulutun umutsuzluğunu gördüm. Rüzgârın esmesi, güneşin varlığına bağlı… ve aslında bulut güneşe hiçbir zaman ulaşamayacak kadar uzak.
Devamı >>>

Söyler Misiniz, Kim Çevrimdışı Acaba?

11.09.2017
İnsanı nerede arıyoruz? İnsanlığı nerede arıyoruz? İnsanlığımızı nerede arıyoruz? İnsanlığımız sunabileceğimiz ortamları bulabiliyor muyuz? İçine girdiğimiz, bulunduğumuz ortamlarda insan muhabbetlerine ne kadar önem veriyor/önemsiyoruz? İnsanların gönlüne, yüreğine, kalbine ne kadar ve hangi yollarla ulaşabiliyoruz? Aslında soruları çokça uzatmak mümkün... Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki; gerçek insan muhabbetlerini bulmak, gerçekleri yüz yüze konuşmak hayli zorlaştı. Çünkü Teknoloji nimetleri sayılan bilgisayarlar ve telefonlar sayesinde insanlar birbirini görmeden, insanca yaşama telâşıyla insanî ilişkilerde bulunuyorlar.
Devamı >>>

GÜZEL SESLİ MÜEZZİNLER ARANIYOR !

02.09.2017
GÜZEL SESLİ MÜEZZINLER ARANIYOR !!! Namaz davettir. Allah'ın huzuruna çıkmanı ve ona şükretmeni sağlar. Ezan ise bu davete haberci olur. Haber iyi dile getirilmeli ki davette icap edilsin... Hiç düşündünüz mü? Hz. Muhammed ( s.a.v) neden herhangi birine değilde Bilâl-i Habeşî 'ye ezanı okuttu. Çünkü onun sesi güzeldi. O güzel sesi ile herkesi büyüledi. Allah'ın davetini Hz. Muhammed'in aracı ile insanlara iyi anlattı. İnsanlar etkilenip camiler doldu taştı. Peki neden aynı şeyi Diyanet yapmıyor?
Devamı >>>

ÖLÜMDEN GEÇENLER

25.08.2017
İnsan bir olayı anlayabilmek için kendisini onun içerisinde var sayabilmeye mecburdur. Oysa ölüm gerçek bir bilinmezliktir. Ve canlılığın içerisinde nasıl olursa olsun bir çeşit anlamsızlıktır.
Devamı >>>

Bugün 21 Ağustos

21.08.2017
Allah'ın izniyle gözlerimi açtığım ilk gün
Devamı >>>

GÜNEŞİN KALBİME YOLCULUĞU

20.08.2017
Güneş tüm güzelliğiyle dünyamı aydınlatırken bir yandan da inatçı,kızgın aleviyle yüreğimi yakıyordu. Güneş her daim güzeldi sanki bütün dünyanın yorgunluğunu bir anda silip süpürüyordu.
Devamı >>>

İçimde Birikenler

09.08.2017
Ömür kısa yaşam uzun. Hayat bir kuşun kanat çırpışında eğer yaşamak istiyorsanız biraz rüzgarı dinleyip kendinize zaman ayırın.
Devamı >>>
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 · »